banner417
banner425
17 Aralık 2014 Çarşamba 18:55
49 Okunma
Özel Sanko Okulları’ndan Gaziantep Adalet Sarayı’na Hediye
banner416
Özel Sanko Okulları Kil Kulübü öğrencileri ve öğretmenlerinin birlikte yaptığı rölyef çalışmaları, Gaziantep Adalet Sarayı’na hediye edildi.

Rölyef çalışmalarının, Adalet Sarayı’na armağan edilmesi, sergilenmesi ve plaketlerinin yerleştirilmesi, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadir Günüç, hakimler Emsal Sergen ve Cuma Öztürk, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, Kil Kulübü öğrencileri, Sanat Bölümü öğretmenleri ve veliler katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Özel Sanko Okulları resim öğretmeni Aslı Özen, Kil Kulübü olarak Adalet Sarayı’nı renklendirmek istediklerini belirterek, şunları söyledi:

‘’Adliyeye çok farklı insan profilleri geliyor. Her bir dosyadan farklı sonuç çıktığını düşünerek, her bir dosyanın hüznünü, sevincini, mutluluğunu, burukluğunu rölyef çalışmalarımıza yansıttık. Kil Kulübü öğrencileri ve öğretmenleri ile beraber okulumuz atölyesinde 8 ay önce çalışmalarımıza başladık. Rölyef çalışmalarımızı kilden yaptık ve pişirdikten sonra boyayarak son şeklini verdik. Sanat Kulübü olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz ve farklı kurumlara hediye edeceğiz.”

Öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür eden Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır da “Adliyenin bu soğuk havasının kısmen giderilmesini sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bu güzel çalışmalara adliye mensupları olarak ev sahipliği yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ellerine sağlık” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426