1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bir film çekimi için kurulan platoda inşa edilen "Taksim Meydanı"nda kutlandı.Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde yer alan platodaki etkinlik, Büyükşehir Belediye Başkanı...

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bir film çekimi için kurulan platoda inşa edilen "Taksim Meydanı"nda kutlandı.

Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde yer alan platodaki etkinlik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türk-İş, KESK, DİSK, TMMOB, bazı partilerin temsilcileri ve işçilerin yürüyüşüyle başladı.

Yürüyüşün ardından Büyükerşen, Ataç ile parti ve sendika temsilcileri, meydandaki temsili anıta çelenk koydu. İstanbul'daki Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs 1977'de çıkan olaylarda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Tepebaşı Belediyesinin temizlik işçilerinden oluşan ritim grubunun süpürge, çöp kovaları, konteyner malzemelerini kullanarak verdiği konser ilgi gördü.

Etkinlikte, Tepebaşı Belediyesi tarafından katılımcılara simit, ayran, su ikram edildi ve şapka dağıtıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.