1. Ödüllü Bölgesel Medya Yarışması

KAYSERİ (AA) - Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünce düzenlenen 1. Ödüllü Bölgesel Medya Yarışması'nın sonuçları açıklandı.Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza...

1. Ödüllü Bölgesel Medya Yarışması

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünce düzenlenen 1. Ödüllü Bölgesel Medya Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Mehmet Uğurlu, yarışmanın sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Yarışmanın jüri komisyonu başkanı Çakır, yarışmaya Kayseri, Sivas, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Yozgat'tan 160 eserin katıldığını bildirdi.

Bu tür yarışmaların gazetecileri daha iyi haberler için özendirici olduğunu vurgulayan Çakır, 16 jüri üyesinin 160 eser arasından en iyileri seçerken oldukça zorlandığını kaydetti.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kösedağ ise yarışmada derece elde edenleri tebrik ederek, cumartesi günü düzenlenecek törenle derece sahiplerine çeşitli ödüler verileceğini ifade etti.

- AA iki derece elde etti

Yarışma sonuçlarına göre, Anadolu Ajansı (AA) Kayseri Bölge Müdürlüğü'nden foto muhabiri Sercan Küçükşahin fotoğraf kategorisinde birinci, muhabir Mustafa Önal da spor haberi kategorisinde ikinci oldu.

9 kategoride gerçekleştirilen yarışmada derece alan gazeteciler ile çalıştıkları kurumlar şöyle:

Haber-yazılı: 1. Bekir Aslantaş (Kayseri - Büyük Kayseri Gazetesi), 2. Halit Yılmaz (Yozgat - DHA) 3. Bünyamin Gültekin (Kayseri - Gündem Gazetesi)

Haber-görsel: 1. Behçet Alkan (Nevşehir - Kapadokya TV), 2. İsmet Közelö (Kayseri - TV1), 3. Şeref Taşar (Nevşehir - İHA), 3. Abdurrahman Doğan (Yozgat - TRT)

Araştırma-yazılı: 1. Mehmet Göktürk (Kırşehir - Aşıkpaşa Gazetesi) (İkincilik ve üçüncülüğe layık eser bulunamadı)

Araştırma-görsel: 1. Harun Laçin (Sivas - Kanal 58), 2. Harun Yıldız (Sivas - Kanal 58), 3. Uğur Çağlıer (Sivas - Kanal 58)

Makale-köşe yazısı: 2. Gürsel Seçilmiş (Kırşehir - Aşıkpaşa Gazetesi), Mansiyon Bekir Çaylak (Yozgat - Yeni Ufuk Gazetesi) (Birincilik ve üçüncülüğe layık eser bulunamadı)

Röportaj: 1. Mesut Davarcı (Kayseri - Gündem Gazetesi), 2. Orhun Kaan Akbaş (Kayseri - Anadolu Haber Gazetesi), 3. Burcu Öztürk (Kırşehir - Aşıkpaşa Gazetesi)

Spor-yazılı: 1. Yunus Çağlar (Kayseri - İHA), 2. Mustafa Önal (Kayseri - AA), 3. Bedir Kulay (Kayseri - Büyük Kayseri Gazetesi)

Fotoğraf: 1. Sercan Küçükşahin (Kayseri - AA), 2. Yasin Esen (Niğde - İHA), 3. Mehmet Nilkalı (Kayseri - E Haber Gazetesi)

Sayfa düzeni-mizanpaj: 1. Fatih Tavlaşoğlu (Niğde - Niğde Haber Gazetesi), 2. Malik Özcan (Kayseri - Anadolu Haber Gazetesi), 3. Semra Yılmaz (Kırşehir - Aşıkpaşa Gazetesi).


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.