14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

banner390

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Bilecik İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ve doktorlar etkinlik kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Daha sonra Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Burak Öztop ve Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı ile beraberindeki doktorlar, Vali Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etti.

Vali Nayir, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti, sağlık hizmetlerinin ve bu hizmetleri verenlerin her dönemde önemli olduğunu dile getirerek, Ankara'daki terör saldırısını kınayarak, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar dileğinde bulundu.

İhtiyaç duyulan hizmetlerin başında sağlık geldiğini ifade eden Vali Nayir, "Bu haftalar mesleklerin ve meslek gruplarının farkındalığını oluşturuyor. Meslek grupları içerisindeki birlik ve beraberliğin oluşması bir meslek mensubiyetinin getirdiği kendi grup içi birlik ve beraberliği sağlamada yine bu haftalar önemli bir rol gösteriyor. Doktorlarımız, zor bir görevi üstleniyorlar. Gelen vatandaşların sabrı son noktasında geliyor ve herkese kendi yarası büyük geliyor orda herkes bir öncelik almak istiyor. Hastalarla olduğu kadar hasta sahipleriyle de ilgilenmek gerekiyor. Tatmin duygusu ve sorumluluğu yüksek bir görevi ifa ediyorsunuz. Yemine bağlı kalarak yine bu işi herkesin ihtiyacı olduğu şekilde en üst düzeyde vermeye çalışıyorsunuz. Bu vesile ile bütün sağlık çalışanlarının bayramını kutluyorum" diye konuştu.

Yılmaz da fedakarlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslek olan hekimliğin, tarihin her döneminde önemini ve toplum içindeki saygınlığını muhafaza ettiğini söyledi.

Türkiye'de doktor ve sağlık personelinin, insanların daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalışarak toplumun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişiler olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bugün, en güç koşullarda bile, deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek kullanan, mesleğinde yetkinliğini kanıtlamış doktor kadrolarıyla ülke olarak övünmekte, doktorlarımızın özverili çalışmaları ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla geleceğe güvenle bakmaktayız. İlimizde nitelikli sağlık kadroları, bilim ve teknolojinin tıp alanında baş döndüren gelişmeleri, sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamıştır" dedi.

Vali Nayir, İl Sağlık Müdürlüğü ziyaretinde günlerini kutlayarak, Şırnak'ta geçici görevde bulunan UMKE ekibine ve başarılı personele teşekkür belgelerini verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.