8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocacık, mesajında, gelişmiş toplum olmanın şartlarından birisinin kadınlara toplumsal yaşam içinde verilen değerden geçtiğini belirtti.

Türk kadınlarının, özverisi, kahramanlığı ve şefkat duygusuyla tarihte tüm ulusların kadınlarına örnek olduğunu vurgulayan Kocacık, şunları kaydetti:

"Kadınlarımız hayatın her alanında üstlendiği büyük sorumluluklarla hem ailenin yapı taşı olarak hem de ekonomik ve sosyal yaşamın bir parçası olarak toplumun ve dolayısıyla ülkenin gelişmesinde çok önemli roller üstlenmektedir. Daha müreffeh kalkınmış bir toplum olmak için ilkokuldaki kız öğrenciden üniversitede okuyan genç kızlarımıza kadar taşıyacağı sorumluluğun bilincini aşılamalı, her alanda eğitim alabilmelerini ve kendilerini geliştirebilmelerini sağlamalı, her birini kendine güvenen, güçlü bireyler olarak topluma kazandırmalıyız. Bu vesileyle kadına yönelik her türlü şiddeti de kınıyor, kadınların baş tacı edildiği bir toplum olmamızı temenni ederek tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.