8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyede görev yapan kadın personelle bir araya geldi.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aydın, Paşabahçe Kütükev'de düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadına şiddet olaylarını kınayan Aydın, "Eğer bir erkek bunu yapıyorsa psikolojisinde sorun vardır o bir hastadır" ifadelerini kullandı.

İnsanların yaradılışları gereği farklı düşünce ve fikirlere sahip olduklarını aktaran Aydın, özellikle yeni evli çiftlerin birbirlerinin ailelerine saygı duyması gerektiğini vurgulayarak, "Sevgi fedakarlık demektir. Bazen sevdiğiniz insanlar için fedakarlık yapabilmelisiniz. Bir annenin fedakarlığını hiçbir şeyle kıyaslayamayız, ölçemeyiz. Burada birçoğunuz annesiniz veya yarının anne adaylarısınız. Annelik en kutsal değerdir" açıklamasında bulundu.

Ülkede kadınlara yönelik önemli gelişmelerde olduğunu belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Eskisi gibi ülkemizde kadına yönelik şiddetin olmadığı kanaatindeyim. Elbette tamamen bitmiş değil ama her geçen gün bunun azaldığını görüyoruz. Kurumsal olarak baktığımızda kadınların bizlerden daha hassas, sorumluluk duygusuna sahip, işlerine daha sadık olduklarını görüyorum. Bu bakımdan belediyemizde kadın personel sayımızın artmasından mutluluk duyuyorum. İleride hanım kardeşlerimizin belediyenin yönetim kadrosunda daha etkin olmalarını arzu ediyorum."

Programa belediye başkan yardımcıları Mehmet Muaz Uzun ve Kazım Özgan ile Belediye Başkanı Sami Aydın'ın eşi Yurdagül Aydın da katıldı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.