8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirgil, mesajında, her canlının doğumdan ölüme kadar kadınların varlığını hayatında hissettiğini belirtti. 8 Mart'ın, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gün olduğunu aktaran Demirgil, şunları kaydetti:

"Kadınlarımız sadece bir günde değil 365 gün boyunca hatırlanmalı ve değer verilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri, misyonu hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş, modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum."

- Hastaoğlu'nun mesajı

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise kadına yönelik şiddetin son bulması temennisinde bulundu.

Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakarlığı, hoşgörüyü ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun temel taşı olduğu ifade eden Hastaoğlu, mesajını şöyle sürdürdü:

"Aile ve toplum yapımızın temel direğini oluşturan kadınlar dinimize göre erkeklerle yaratılış olarak eşittirler. Bizler 'Cennet annelerin ayakları altındadır' buyruğuna yürekten inanan bir milletiz. Kadını her alanda, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem de ailenin temelidir. Kültürümüz kadına saygı üzerine kurulmuştur. İnancımız, kesinlikle kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığı kabul etmez. Cehaletle birlikte gelen şiddetin kadınlar üzerinde gösterildiği elim olayları şiddetle kınıyorum.

Hastaoğlu, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.Etiketler; #Sivas

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.