8 Mart Dünya Kadınlar Günü

- CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Demirhan: - "kadının, gördüğü şiddetle değil, toplum içerisindeki başarısıyla ve fedakarlığıyla anılması gerekiyor"

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

KONYA (AA) - CHP Konya Kadın Kolları İl Başkanı Nazife Demirhan, kadının, gördüğü şiddetle değil, toplum içerisindeki başarısıyla anılması gerektiğini söyledi.

Anıt Meydanında gazetecilere açıklama yapan Demirhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, kadının içinde bulunmadığı mücadelenin başarıya ulaşmadığını dile getirdi.

Demirhan, kadının önemine dikkati çekerek, "Kadının ayak seslerinin duyulmadığı, kadının eliyle yoğrulmadığı hiçbir şey başarılı olmamıştır. Bu nedenledir ki kadın, omuzlarındaki yükün farkında olarak tüm anaç tavrıyla sorunlu tüm kesimin sorumluluğunu kucaklamaktadır" dedi.

Özgecan Yasasının bir an önce çıkarılmasını istediklerini belirten Demirhan, şöyle devam etti:

"Bizim özgürce ve kardeşçe yaşamak hakkımızdır. Hak ettiklerimiz için mücadeleye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızı selamlıyor, Kadınlarımızın direnç ve emek kokan Kadınlar Günü'nü kutluyoruz."

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal da kadınların yaşamın bir parçası olduğuna dikkati çekerek, "Kadınlar, bu dünyadaki varlık sebebimizdir. Onlara anne diyoruz. Onlara eş diyoruz. Buradan sayın Başbakan'a sesleniyorum. Nerede dövülen kadın görürseniz onları koruyun" diye konuştu.

Program, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.