8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kentte üretim yapan başarılı kadın girişimcileri ziyaret etti.

STSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yıldırım ve beraberindeki heyet, 4 Eylül Küçük Sanayi Sitesinde kozmetik sektöründe üretim yapan bir firmanın sahibi Arzum Ertürk ve Organize Sanayi Bölgesinde cam üretimi yapan fabrika sahibi Şeyda Haksever’i ziyaret etti. Yıldırım, üretim yapan, istihdam sağlayan kadın girişimcileri kutlayarak, günün anısına çiçek ve bolluk-bereketi simgeleyen Hayat Ağacı hediye etti.

Kadınların iş hayatındaki rolüne dikkati çeken Yıldırım, "Türkiye’de en zor olanı yani üretim ve sanayiciliği yapıyorsunuz. Takdiri her zaman hak ediyorsunuz, tüm girişimcilerimize örnek oluyorsunuz. Sizlerin yaptığı iş çok değerli. Kadınlarımızın her işi yapabileceklerini gösteriyorsunuz. Oda olarak her zaman yanınızdayız. Kadınlarımızın her alanda olmalarını ve çalışmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kadınların her alanda olmaları gerektiğini belirten Yıldırım, “Nüfusumuzun hemen hemen yarısı kadın. Ancak iş hayatında bunu fazla göremiyoruz. Sivasımızda girişimci kadın sayısı yüzde 1,5 iken odamızda kayıtlı işletmelerin yüzde 4’ünün sahibi bayanlardan oluşuyor. Türkiye’de ise bu oran yüzde 8’lerde, oldukça düşük. Bunun artarak, kadınlarımızı daha fazla iş hayatında görmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.