8 Mart Dünya Kadınlar Günü

- Eskişehir'de "vosvos", bisiklet ve motosiklet kulüpleri ile patencilerin oluşturduğu ''Işıklı Kortej'', renkli görüntülere sahne oldu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "vosvos", bisiklet ve motosiklet kulüpleri ile patenciler tarafından kortej oluşturuldu.

Eskişehir Bisiklet Derneği öncülüğünde Eski Bağlar Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde bir araya gelen yaklaşık 500 kişi, araçlarına ışıklı süsler ve Türk bayrakları astı.

Eskişehir Bisiklet Derneği Başkanı Hülya Avdan, yaptığı açıklamada, etkinliği "Kadınlar ışıktır! Bisikletini ışıl ışıl süsle, kadınlar günü turuna sen de katıl, kadınlara bir ışık ol" sloganıyla düzenlediklerini bildirdi.

Etkinliğe ''Işıklı Kortej'' adını verdiklerini belirten Avdan, "Eskişehir'deki çeşitli dernek ve kulüplerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ışıklı kortejin amacı, Eskişehir'in sokaklarını ışıl ışıl bisikletler, 'vosvoslar', motorlar ve patenlerle dolaşıp Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne farkındalık sağlamak" diye konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri etkinlik, kent turuyla sona erdi.


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.