AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması

- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

AA'nın

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

AA Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık, Başkan Çelik'i makamında ziyaret ederek, Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğraflardan oluşan seçkiyi gösterdi.

Tercihlerini haberde iki, yaşam ve spor kategorilerinde ise birer fotoğraftan yana kullanan Çelik, haberde Kayhan Özer'in "Erdoğan ve Minik Konuğu", Berk Özkan'ın "Sığınmacıların Edirne'de Bekleyişi", yaşam kategorisinde Gökhan Balcı'nın "Selimiye'de Bayram Namazı", spor kategorisinde de Evrim Aydın'ın "Madrid Maratonu" fotoğraflarını oyladı.

Oylama sonrasında açıklamalarda bulunan Çelik, Anadolu Ajansı'nın geleneksel hale getirdiği yılın fotoğrafları oylamasını düzenli olarak takip ettiğini söyledi.

Basın sektöründe Anadolu Ajansı'nın bu tür başarılı çalışmalara imza atmış olmasından dolayı da son derece mutlu olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Bu sene önümüze gelen fotoğrafların hepsi birbirinden farklı güzellikte. Hepsi bir eser düzeyinde fotoğraflar ama benim özellikle bu kategoride seçtiğim fotoğraflardan ilki Edirne'den Avrupa'ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra sığınmacı ailelerden birinin bebeğinin otoyolda güvenlik önlemi alan polis ve jandarma ekiplerinin önünde emeklediği kare. İslam coğrafyasındaki gerçeği ve buna batının bakışını yansıtan çok sade, düz, yalın bir fotoğraf olmuş. Çeken arkadaşı kutluyor, tebrik ediyorum. Yine bu kategorideki çocukla Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı çok sevimli, sempatik bir fotoğraf olmuş. O kadar güzel bir anda yakalanmış ki çeken arkadaşımızı tebrik ediyorum. Yaşam kategorisindeki fotoğrafların içerisinde Selimiye Camisi'ndeki manzarayı çok beğendim. Hepimizin arzu ettiği bir görüntü. Başarılı bir çalışma olmuş. Spor konusunda bisiklet yarışı fotoğrafı ilginç olmuş. Zamana karşı yapılan bir yarışmanın fotoğrafı."

Konuşmanın ardından AA Bölge Müdürü Işık, Başkan Çelik'e Foto Awards İstanbul kataloğu hediye etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.