banner417
banner425
18 Mart 2015 Çarşamba 13:48
40 Okunma
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır:
banner416

KONYA (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Türkiye'de şehit olmak çok önemli bir husustur. Türkiye'den başka hiçbir ülkenin, ülke toprakları dışında 34 ülkede 70'in üzerinde şehitliği yoktur" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Yüksek Hızlı Tren ile Konya'ya gelen Bozkır, ilk olarak Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti.

Girişte turistlerle kısa süre sohbet eden Bozkır, Konya Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan'dan müze hakkında bilgi aldı. Bakan Bozkır'a burada Mevlana'nın Divan-ı Kebir eserinin tıpkıbasımı hediye edildi.

Bozkır, Aleadddin Tepesi, Aleaddin Keykubat Camisi ve Karatay Müzesi'nde incelemelerde bulunduktan sonra, Konya Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürlüğünü ziyaret etti. Çalışmaları inceleyen Bozkır'a, Muhibbi Divanı ve tıp kitabı tıpkıbasımı takdim edildi.

Ardından bir restoranda düzenlenen 18 Mart Şehitler Günü programına katılan Bozkır, burada yaptığı konuşmada, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de şifalar diledi.

- "Her gittiğimiz yerde onlara dua ediyoruz"

Anlamlı bir günde huzur arayanların gelmek için ilk düşündüğü illerden Konya'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bozkır, şunları kaydetti:

"Türkiye'de şehit olmak çok önemli bir husustur. Türkiye'den başka hiçbir ülkenin, ülke toprakları dışında, 34 ülkede 70'in üzerinde şehitliği yoktur. Bu topraklar için canlarını vermiş bu kadar şehidimizi dünyanın birçok ülkesinde şehitliklerde yad ediyoruz. Her gittiğimiz yerde onlara dua ediyoruz, Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu güzel toplantıyı tertip ettiği için Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah, şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Gazilerimizin anılarını her zaman yaşatıyoruz."

Anahtar Kelimeler:
AB Bakani Volkan Bozkir
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426