banner414
09 Mart 2016 Çarşamba 11:36
10 Okunma
'AB'den gelecek 40 milyon avro Kızılay aracılığıyla dağıtılacak'

KONYA (AA) - Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Kerem Kınık, AB'den Suriye için gelecek destek ile ilgili, "AB Komisyonu ilk açıklamasını yaparak 3 milyar avronun ilk 40 milyon avroluk kısmını serbest bıraktı. Bu, Kızılay aracılığıyla harcanacak bir rakam" dedi.

Kınık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kızılay'ın Suriye meselesi ile ilgili yardımlarının iki boyutlu devam ettiğini, birinci boyutunun Türkiye içerisindeki misafirlere, ikinci boyutunun da Suriye'deki mültecilere yönelik yürüttükleri yardımlar olduğunu söyledi.

Kınık, AB'den Suriye için gelecek desteğe ilişkin değerlendirmede bulunarak, şöyle dedi:

"Bu kapsamda bir müjde vermek istiyorum. AB'nin Türkiye'ye 3 milyar avroluk yardım paketi açıklandı. Bu paketin oluşturulması sırasında Kızılayın da insani diplomasi noktasında ciddi katkıları oldu. AB Komisyonu ilk açıklamasını yaparak 3 milyar avronun ilk 40 milyon avroluk kısmını serbest bıraktı. Bu, Kızılay aracılığıyla harcanacak bir rakam. Dünya Gıda Programı ile iş birliği yaparak, Kızılay Kart aracılığıyla bu 40 milyon avro, ihtiyaç sahibi kadınlara, dullara ve yetimlere dağıtılmaya başlanacak."

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64