banner417
banner425
29 Mart 2015 Pazar 13:25
53 Okunma
Akıllı telefon kazandı, lastik tamir kiti gönderdiler
banner416

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde bir kişiye, televizyon kanalında katıldığı yarışmada kazandığı akıllı telefon yerine, lastik tamir kiti gönderildi.

Çayıralan ilçesinde yaşayan Halil Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel bir televizyon kanalında düzenlenen yarışmaya telefonla katılarak, sordukları soruya doğru yanıt verdiğini söyledi.

Kendisine yarışmada soruya doğru yanıt verdiği için 'bin 500 lira değerinde akıllı cep telefonu kazandığını' söylediklerini anlatan Doğan şöyle devam etti:

"Soruya doğru cevap verince karşı taraftaki yetkili bana bin 500 değerinde bir cep telefonu kazandığımı, paketi ise sadece kargo ücreti olan 59 lira ödeyerek teslim alabileceğimi söyledi. Ben de bir kaç gün sonra  beni aramaları üzerine PTT'ye gittim. Görevli 'paketi kabul edip etmediğimi' sordu. İçinde telefon olduğunu düşündüğüm için hiç tereddüt etmeden  paketi teslim aldım. Hemen cep telefonuma paketin teslim edildiğine dair bir kısa mesaj geldi. Ancak paketi eve gidip açınca bir de baktım cep telefonu yerine lastik tamiri için yapıştırıcı çıktı. Neye uğradığımı şaşırdım."

Fatura üzerinde yazılı telefon numarasını aradığını ancak açılmadığını anlatan Doğan, "Bu olayla birlikte hiçbir ürünün bedava olmayacağını anladım. Konuyu mahkemeye taşıyacağım. Tüketici Haklarına başvurarak mağduriyetimin giderilmesini isteyeceğim" dedi.

 

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426