Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

- Kayseri ve Kırşehir'de bir grup sivil toplum örgütü üyesi ve bazı siyasi partilerin temsilcileri, saldırıya tepki gösterdi

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri ve Kırşehir'de bir grup sivil toplum örgütü üyesi ve bazı siyasi partilerin temsilcileri, Ankara'daki terör saldırısını protesto etti.

Kayseri Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen grup adına açıklama yapan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Kayseri Şube Başkanı Ulaş Apaydın, Ankara'daki katliam ve ölümlerin siyasi sorumlularının belli olduğunu ileri sürerek, onları lanetlediklerini söyledi. 

Ankara'da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda birçok kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce arkadaşlarının da yaralandığını ifade eden Apaydın, barış talebinden rahatsız olan malum güçlerin yine harekete geçtiğini öne sürdü.

Bazı grup üyeleri de kaldırıma serdikleri siyah örtünün üzerine beyaz kağıtla "inadına barış" yazarak saldırıya tepki gösterdi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

- Kırşehir

CHP Kırşehir İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yapıldı.

İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu, sivil toplum kuruluşlarının Ankara'da düzenlediği mitingde patlayan bombaların barış mesajı için açılan pankartları kana buladığını söyledi.

Karaosmanoğlu, aydınlık ve barış dolu bir ülkenin geleceğine inanan insanların toplandığı meydanın savaş alanına çevrildiğini anlattı.

CHP Kırşehir Milletvekili adayı Osman Kök de Ankara'daki terör saldırısını organize edenlerin bir an önce bulunmasını isteyerek, faili meçhul kalmaması gerektiğini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.