Ankara'daki terör saldırısı

- Saldırıda yaşamını yitiren 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ın, Konya'nın Karapınar ilçesindeki dedesinin evinde üzüntü hakim - Dede Parlak: "Sözel bölümünde lise ikincisi sınıfta okuyordu. Hedefi öğretmen olmaktı. Çok tertipli ve başarılı bir öğrenciydi" - "Allah böyle acıyı kimseye göstermesin, bu terörü de kahretsin. Bunların kökünü kazımak lazım, iyice azdılar. İnşallah devletimiz bunlara galip gelecektir"

Ankara'daki terör saldırısı

banner390

KONYA (AA) - Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak'ın, Konya'nın Karapınar ilçesindeki dedesinin evinde yas var.

Pari Parlak'ın (16) Karapınar'da yaşayan dedesi emekli öğretmen Şevki Parlak, taziyeleri kabul ediyor.

Dede Parlak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Metin Parlak'ın 1999 yılında geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyledi.

Oğlunun ölümünden yaklaşık 6 ay sonra torunu Destina Peri'nin dünyaya geldiğini ifade eden Dede Parlak, "Oğlum ölmeden önce, eşine 'kızımız olursa adını Destina' koyalım demiş. Torunum kazada hayatını kaybettikten sonra doğan kızının adını Destina koyduk. Oğlumun tek çocuğuydu" dedi.

- "Çok tertipli ve başarılı bir öğrenciydi"

Sürekli gözyaşı döken acılı dede Parlak, şunları kaydetti:

"Sürekli arar, görüşürdük. Her yaz ve bayramlarda buraya gelir, bizde kalırdı. Dün, arkadaşlarıyla6 gezmek için dışarıya çıkmış. Sonrasında olay olmuş. Ben de öğretmen emeklisi olduğum için onunla sürekli dersleri üzerine konuşurdum. Sözel bölümünde lise ikincisi sınıfta okuyordu. Hedefi öğretmen olmaktı. Çok tertipli ve başarılı bir öğrenciydi. Okuyup, iyi bir insan, ülkesine faydalı bir insan olmak istiyordu. Ankara'da annesi ile yaşıyordu. Allah böyle acıyı kimseye göstermesin, bu terörü de kahretsin. Bunların kökünü kazımak lazım, iyice azdılar. İnşallah devletimiz bunlara galip gelecektir. Zaten uğraşıyor devletimiz. Onları yakında yok edeceğiz."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.