Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı

banner390

KONYA (AA) - Konya İHH Başkanı Op. Dr. Hasan Hüseyin Uysal, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü ve onların işbirlikçilerinin yaptığı saldırının önemli yanı kulalar değil, kuklacıları olduğunu söyledi.

Ne zaman Türkiye milli olmaya, yerli olmaya, değerleriyle var olmaya çalışmışsa hep bu tür saldırıların hedefi olduğunu belirten Uysal, açıklamasında şunları kaydetti:
"Bu alçakça saldırının asıl hedefi Türkiye’dir, Türkiye’nin temsil ettiği değerlerdir. Bu tür haince eylemlerle Türkiye’ye yön vermek, Türkiye’ye diz çöktürmek isteniyor. Türkiye’nin terörle yenilemeyeceğini onlar da biliyorlar. Ama Türkiye'yi bir dünya devleti olma idealinden vazgeçirip kendi kabuğuna hapsetmek istiyorlar. İstiyorlar ki Türkiye Ortadoğu'yla, Afrika'yla, Avrupa'yla değil kendi sorunlarıyla ilgilensin. İstiyorlar ki Türkiye tüm mazlumların sesi olma hedefinden vazgeçsin. Bu zor günleri atlatmanın tek yolu birliktir ve terör odaklarının karşısında dimdik durabilmektir. Bu duruş ahlaki, vicdani ve insani bir duruştur. Bu duruş siyonist, emperyalist emeller karşısında milli bir duruştur. Allah emrinde galiptir. Allah, tekrar, hiçbir zaman böyle açıklamalar yapmak zorunda bırakmasın."Etiketler; #İHH

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.