Ankara'daki terör saldırısı

- Türk Ocakları Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Ünal: "Terörle mücadele kararlı ve kesintisiz olarak devam etmelidir"

Ankara'daki terör saldırısı

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Ocakları Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal, terörle mücadelenin kararlı ve kesintisiz olarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Ünal, Ankara'da yaşanan terör saldırıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, terörün dininin, imanının, meşrebinin, mezhebinin ve milliyetinin olmadığını belirtti.

Terör örgütlerinin, terörün ilk ortaya çıktığı tarihten bu tarafa yapmaya çalıştıkları ve hedefledikleri tek şeyin ülke huzurunu bozmak olduğunu ifade eden Ünal, "Terörün karşısındaki esas güç olan milli birlik şuuru zedelendiği, insanlar ümitsizliğe kapıldığı takdirde terör gayesine ulaşmış olacaktır. Gün teröre karşı ayırt etmeksizin, amasız, fakatsız ve her türlü mensubiyet, ön kabul ve taassup bir tarafa bırakılarak dimdik durmaktır. Güçlü devletler, güçlü istihbarat ve güçlü istihbarat örgütleriyle ayakta kalırlar. Terörle mücadele kararlı ve kesintisiz olarak devam etmelidir" dedi.

Ünal, sivil toplum adında faaliyet gösteren, asıl amacı teröre destek sağlamak olan sivil görünümlü kuruluşların kapatılması gerektiğini de ifade etti.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.