Ankara'daki terör saldırısı

- Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Sipahi: - "17 araç ve 63 personelimizle olaya müdahale ettik" - "Terör saldırılarına müdahale yöntemleri uzmanlık istiyor. 3 bölge amirimiz, ABD'de terör saldırılarına müdahale konusunda eğitim aldı"

Ankara'daki terör saldırısı

banner390

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, terör saldırısının ardından 17 araç ve 63 personelle olaya müdahale ettiklerini bildirdi.

Sipahi, yaptığı yazılı açıklamada, terör saldırılarında müdahale yöntemlerinin uzmanlık istediğine işaret ederek 3 bölge amirinin terör saldırılarına müdahale konusunda ABD'de eğitim aldığını ifade etti.

Kızılay'daki terör saldırısına ilişkin ihbarın kendilerine saat 18.48'de geldiğini bildiren Sipahi, "Kurtuluş istasyonundaki ekiplerimiz saat 18.51'de olay yerine ulaştı. Eş zamanlı olarak merkez istasyonumuz ve Esat istasyonumuzdaki ekipler de olayın hemen akabinde Kızılay'a vardı. Toplam 17 araç ve 63 personelimizle olaya müdahale ettik" bilgisini verdi.

Olay yerine vardıklarında bir belediye otobüsü ile 3 ticari aracın yandığını belirten Sipahi, şunları kaydetti:

"Bir halk otobüsü ve 5 otomobil de kullanılmaz hale gelmişti. Bir taraftan arkadaşlarımız yangına müdahale ederken diğer arkadaşlarımız da sıcak bölgedeki yaralıları sağlık ekiplerinin bulunduğu bölgeye taşıdılar. Ayrıca ekiplerimiz polis ekiplerine de çevre düzenin oluşturulması konusunda yardımcı oldular. Daha sonra da savcının olay yerindeki incelemesini tamamlamasıyla terör saldırısında hayatını kaybedenlerin de taşınmasına yardım edildi."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.