Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

banner390

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım ile Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadı.

Kocacık, yaptığı yazılı açıklamada, "Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısını lanetliyor, saldırı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Osman Yıldırım ise Ankara ve Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırılarını kınadığını belirtti.

Terör saldırılarının herkesin ciğerini yaktığını vurgulayan Yıldırım, "Üzüntümüz çok büyük. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Herkes bilmelidir ki birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Türk iş dünyası adına, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

- "Hedef ülkemizin kardeşliğine darbe vurmaktır"

Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu da yaşanan saldırıyı kınayarak, Türk milletine başsağlığı diledi.

Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Hastaoğlu, "Bir kez daha görülmektedir ki bu menfur saldırının tek hedefi, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine darbe vurmaktır. Türk milleti, bundan önce karşılaştığı bu tür insanlık dışı saldırılar karşısında birlik ve beraberliğini bozmamıştır, bundan sonra da aynı dirençle bu beraberliği koruyacak azim ve kararlılığa sahiptir" açıklamasında bulundu.

Terörün insanlık suçu olduğuna dikkati çeken Hastaoğlu, terörün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başarıya ulaşamayacağını aktardı. Terörün her türlüsünü şiddetle kınadığını belirten Hastaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu hain saldırıyı gerçekleştirenler ve bunu destekleyenler bilsinler ki milletimiz teröre en güzel cevabı yine birlik içinde kalarak verecektir. Ülkemizin birliğini, dirliğini, huzurunu bu tarz oyunlarla bozmak isteyenlere geçmişte fırsat vermediğimiz gibi bugün de bu millet asla fırsat vermeyecektir. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur. Yaşanan bu saldırıyı Sivas Ticaret Borsası olarak nefretle kınıyor, aziz milletimize bir kez daha başsağlığı diliyoruz."İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.