Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Konaç, yaptığı yazalı açıklamada, patlamada 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 61 vatandaşın da yaralandığını anımsatarak, vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Son zamanlarda gerek terör gerekse Suriye sınırında yaşanan olaylar nedeniyle zor günler geçirildiğini ifade eden Konaç, yaşanan tüm olayların sebebinin sadece bu topraklarda değil uluslararası plan ve projelerde olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin Ortadoğu'da yaşanan olayların ve yapılan planların hemen yanı başında, büyük tehlikenin kenarında zor bir dönemden geçtiğini belirten Konaç, "Yüz yıldır bu coğrafyada kan ve gözyaşı hiç dinmemiş, atılan fitne tohumları halen bu bölgede yaşamını devam ettirmektedir. Ne PKK terörü sadece Kürt meselesinden çıkmıştır ne de Suriye ve Irak'ta yaşananlar sadece YPG veya DAEŞ ile ilgilidir. Asıl farkına varılması gereken bu gerçektir" ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz da Ankara’da ki terör saldırısında kaybedilen askeri personel ve vatandaşlar için tarifi imkansız bir üzüntü içinde olduklarını, bugün de Diyarbakır’dan gelen acı haberle bir kez daha yıkıldıklarını belirtti.

Terörü ve ona destek verenlerin her türlüsünü lanetlediklerini ifade eden Yavuz, şunları kaydetti:

"Alçakça, kalleşçe, haince yapılan insanlık dışı saldırılarda hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin, tüm vatandaşlarımızın ailelerine, yakınlarına, şahsım ve tüm şehit ailelerimiz, gazilerimiz adına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörün, şiddetin ülkemizin üzerine çöktüğü bugünlerde, ülkemizin başkentinde, Diyarbakır'da ve vatanımızın bu olaylarla karşı karşıya gelen diğer illerinde gerçekleşen terör olaylarına karşı, sağduyumuzu koruyarak terör ve şiddet ülkemizden tümüyle sökülüp atılana kadar birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu belirtiyor ve teröre karşı bu kararlı mücadelenin devam etmesini istiyoruz. Ayrıca terörün amacına ulaşamayacağını bu nedenle Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile emniyet teşkilatımıza güvenimizin tam olduğunu belirtmek istiyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.