banner417
banner425
23 Kasım 2015 Pazartesi 11:29
6 Okunma
Aşçılardan mültecilere sıcak çorba
banner416

KAYSERİ (AA) - Ankara Matbah-ı Amire Yaşatma ve Aşçılar Derneğince başlatılan kampanyayla Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan mültecilere sınır kapılarında sıcak çorba ikram edilecek.

Dernek Başkanı Gökhan Gümüş, Kayseri'de bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, ülkelerindeki iç savaş ve karışıklıklar nedeniyle binlerce insanın evini terk etmek zorunda kaldığını söyledi. 

Şef aşçılar olarak savaşsız bir dünya istediklerini belirten Gümüş, "Barış içinde yaşayabilmek için evlerini, yurtlarını terk ederek umut yolculuğuna çıkan insanlara destek olmak amacıyla 'Mültecilere sıcak bir çorba da şeflerden' adlı bir kampanya başlattık. Suriye, Irak, Almanya, Sırbistan ve Macaristan'daki sınır kapılarına özel tırlarla götüreceğimiz çorbamızı mültecilerimize ulaştırmak istiyoruz" dedi. 

Gümüş, kampanyaya yaklaşık 100 şef aşçının katılacağını, hayırsever iş adamlarının desteğiyle yürütecekleri kampanya kapsamında özel donanımlı ilk tırın 8 Aralık'ta Ankara'dan yola çıkarak Almanya'ya gideceğini kaydetti. 

Çorbaların tırlarda şef aşçılar tarafından pişirilerek mültecilere servis edileceğini vurgulayan Gümüş, kampanyayı göç dalgası sona erene kadar sürdürmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:
KayserişefAşçıMülteci
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426