Atatürk Ölümünün 76. Yılında Balıkesir’de Anıldı

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılında düzenlenen tören ile Balıkesir’de anıldı. Törende anaokulu öğrencilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koyması dikkat çekti.Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılı dolayısı ile Balıkesir’de...

Atatürk Ölümünün 76. Yılında Balıkesir’de Anıldı

banner390
Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılında düzenlenen tören ile Balıkesir’de anıldı. Törende anaokulu öğrencilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koyması dikkat çekti.

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılı dolayısı ile Balıkesir’de yapılan törenlerle anıldı. Törene, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, emekli astsubaylar ve çok sayıda vatandaş ile öğrenci katıldı. Atatürk Anıtı’na konulan resmi kurumların çelenklerinin ardından Balıkesir’de minik anaokulu öğrencileri okulda hazırladıkları kendi çelenklerini Atatürk Anıtı’na sundu. Vali Mustafa Yaman, minik öğrencileri yanaklarından öperek tebrik etti.

Saat 09.05 olduğunda ise sirenler çalmasıyla birlikte Atatürk Anıtı’nda hüzün hakim oldu. Saygı duruşu esansında başlayan sağanak yağmur ise alanı dolduran vatandaşları ıslattı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.