banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 20:18
81 Okunma
AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan:
banner416

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Gündoğan, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

(AÜ) Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde, Mühendislik Fakültesi "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, törende yaptığı konuşmada, Mühendislik Fakültesinin başarısının tesadüf olmadığını ve aldığı ödülle nedeniyle gururlandıklarını ifade etti.

Mühendislik Fakültesinin, akreditasyon sürecindeki başarısı nedeniyle AÜ'deki diğer fakültelere de örnek olduğunu aktaran Gündoğan, akredite olan diğer fakülteler konusunda bilgi verdi. 

Açıköğretim sisteminin de akredite olması için çalışmalar yaptıklarını belirten Gündoğdu, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

MÜDEK'in 2007 yılında dernek haline geldiğini ifade eden ​MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Payzın ilk EUR-ACE etiketi belgesini AÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne verdiklerini söyledi.

Payzın, Mühendislik Fakültesini "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" kazandığı için kutladı.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi çalışanlarına, öğrencilerine ve Sürekli İyileştirme Ekibine  "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü"ne verdikleri emek için teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından, "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının MÜDEK Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.​

 

Anahtar Kelimeler:
Mükemmelik Ödülü
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426