Bakan Alaboyun'un acı günü

- Adalet Bakanı İpek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı, kayınpederi vefat eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun'a taziye ziyaretinde bulundu - Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı: - "(Irak'ta kaçırılan Türk işçiler) Öncelikle onların can güvenliği önemli. Şu anda onların can güvenliğini tehlikeye düşürecek bir açıklamada bulunmak istemiyorum. Onları sağ salim kurtarmayı düşünüyoruz. Kıllarına zarar gelsin istemiyoruz"

Bakan Alaboyun'un acı günü

banner390

AKSARAY (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Irak'ta kaçırılan Türk işçilerle ilgili "Öncelikle onların can güvenliği önemli. Şu anda onların can güvenliğini tehlikeye düşürecek bir açıklamada bulunmak istemiyorum. Onları sağ salim kurtarmayı düşünüyoruz. Kıllarına zarar gelsin istemiyoruz" dedi.

Adalet Bakanı Kenan İpek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, kayınpederi vefat eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'a taziye ziyareti için Aksaray'a geldi.

Alaboyun ile görüştükten sonra Bakanlar İpek ve Aşcı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İpek, "Eski hakim Süleyman Karaçöl'ün Kütahya'da gözaltına alınması" ile ilgili soruya, "İstanbul Bakırköy Başsavcılığı konunun gereğini yapıyor" cevabını verdi. 

- "İnşallah işçilerimiz sağ salim gelecekler"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı ise Irak'ta kaçırılan Türk işçiler ile ilgili soru üzerine, devletin girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

İşçilerin yakın zamanda kurtulacağını belirten Aşcı, "Bu işler resmi olarak devam ediyor. Öncelikle onların can güvenliği önemli. Şu anda onların can güvenliğini tehlikeye düşürecek bir açıklamada bulunmak istemiyorum. Onları sağ salim kurtarmayı düşünüyoruz. Kıllarına zarar gelsin istemiyoruz. Tıpkı gümrük memurlarında olduğu gibi. 28 gün tutsak olan arkadaşlarımız vardı. Elhamdülillah onlar sağ salim ülkemize geldiler, vatanlarında aileleriyle beraberler. İnşallah işçilerimiz de sağ salim gelecekler" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Bakan İpek ve Aşcı, Aksaray'dan ayrıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.