banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 13:18
69 Okunma
Barınma Evi Sakinlerine Balık Ziyafeti
banner416
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kimsesiz, evsiz ve ihtiyaç sahiplerinin soğuk havalarda barınması için her kış açtığı barınma evinde kalan vatandaşlar, Karacabey boğazında balık ziyafeti çekti.

Çeşitli sebeplerle aileleri tarafından dışlanan, kimsesi olmadığı için kalacak yer bulamayan vatandaşlara sıcak bir yuva imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi, barınma evi sakinlerinden gelen talepleri de imkanlar dahilinde yerine getiriyor. Barınma evi sakinlerinin balık yeme taleplerini de değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, toplumun dezavantajlı guruplarından birini oluşturan vatandaşlara, Karacabey Yeniköy Boğazı’nda balık ziyafeti çektirdi. Otobüslerle Ürünlü’den alınan 120 barınma evi sakini, Yeniköy’e geldi. Burada Karacabey Karaağaç köyü çiftçilerinden Erhan Erdem, hayırsever Fahrettin Dengiz ve market işletmecisi Ümit Varol’un tüm masrafları karşıladığı yemeğe katılan vatandaşlar, gönüllerince bir gün geçirme imkanı buldu.

Organizasyon sonrası yeniden otobüslerle Ürünlü’ye dönen barınma evi sakinleri, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve bakınma evi yöneticilerine teşekkür etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426