Başbakan Davutoğlu Konya'da

- Davutoğlu: - "Kıble Kayası nasıl eğilmezse, sultan suyu nasıl serinliğini, soğukluğunu, çelikliğini kaybetmezse, bizim yüreğimizdeki iman, bizim zihnimizdeki yeni Türkiye ideali de hiçbir zaman yok olmaz, eksilmez, gücünden hiçbir şey kaybetmez" - "Türkiye'de inşallah 1 Kasım günü tekrar tek başına AK Parti iktidarıyla yeni Türkiye'ye birlikte yürüyeceğiz"

Başbakan Davutoğlu Konya'da

banner390

KONYA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kıble Kayası nasıl eğilmezse, sultan suyu nasıl serinliğini, soğukluğunu, çelikliğini kaybetmezse, bizim yüreğimizdeki iman, bizim zihnimizdeki yeni Türkiye ideali de hiçbir zaman yok olmaz, eksilmez, gücünden hiçbir şey kaybetmez" dedi.

Davutoğlu, Taşkent ilçesi girişindeki çeşmeden su içti, eşi Sare Davutoğlu ile yol kenarında kurulan tezgahlardan alışveriş yaptı.

Kurban Bayramı'nı kutladığı esnafı selamlayan ve kısa süreli sohbet eden Başbakan Davutoğlu, Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı'yı da ziyaret etti.

Belediye önünde bekleyen vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılanan Davutoğlu, tokalaştığı ilçe halkının bayramlarını da kutladı.

Buradakilere hitap eden Ahmet Davutoğlu, sılayırahim yapmak, bekleyenlerin gözlerindeki ışıktan, yüreğindeki muhabbetten, Kıble Kayası'nın dik duruşundan güç almak için Taşkent'e geldiklerini dile getirdi.

Davutoğlu, güzel bir başlangıç için ata diyarından destur almaya geldiklerini kaydetti.

- "Yeni Türkiye ideali de hiçbir zaman yok olmaz"

Kurban Bayramı'nın ardından Amerika Birleşik Devletleri'nde Birleşmiş Milletler toplantılarına katıldıktan sonra tekrar yollara revan olup meydanlara çıkacaklarını, milletle buluşacaklarını aktaran Başbakan Davutoğlu, alandakilerin "Dik dur eğilme, Taşkent seninle" sloganına, "Taşkentliler şu Kıble Kayası eğilir mi? Kıble Kayası eğilmezse, Kıble Kayası'nın dibinde yetişen sizden biri, Davutların Ahmet eğilir mi? Kıble Kayası nasıl eğilmezse, sultan suyu nasıl serinliğini, soğukluğunu, çelikliğini kaybetmezse, bizim yüreğimizdeki iman, bizim zihnimizdeki yeni Türkiye ideali de hiçbir zaman yok olmaz, eksilmez, gücünden hiçbir şey kaybetmez" karşılığını verdi.

- "Tek başına AK Parti iktidarıyla yeni Türkiye'ye birlikte yürüyeceğiz"

Arife günü sadece selam vermek için geldiği Taşkent'te gösterilen coşkunun bile 1 Kasım'ın habercisi olduğunu vurgulayan Ahmet Davutoğlu, Taşkent'ten ve Konya'dan yeni bir rekor beklediklerini söyledi.

"Türkiye'de inşallah 1 Kasım günü tekrar tek başına AK Parti iktidarıyla yeni Türkiye'ye birlikte yürüyeceğiz" diyen Davutoğlu, konuşmasını, "Allah, kardeşliğimizi daim eylesin. Allah, Kıble Kayası gibi dik ve vakur olan başımızı hiç eğdirmesin. Allah, sultan suyundan içen Sultan Alaaddin Keykubat'ın emanetine sahip çıkmayı bize nasip eylesin" şeklindeki duasıyla tamamladı. 

Daha sonra ilçe mezarlığına geçerek babası Mehmet Davutoğlu ile akrabalarının mezarlarını ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, ardından akrabalarına ve doğduğu eve de uğradı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.