banner417
05 Mart 2016 Cumartesi 15:24
20 Okunma
Başbakan Davutoğlu'nun ziyareti Silopilileri sevindirdi
banner416

ŞIRNAK (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şırnak'ın Silopi ilçesine yaptığı ziyaret, vatandaşları mutlu etti.

Terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu mağduriyet yaşayan Silopililer, Başbakan Davutoğlu'na yaşadıkları sorunları anlattı.

İlçede esnaflık yapan Cemil Denli, Başbakan Davutoğlu'nu bir anda iş yerinde görünce önce şaşırdığını sonra sevindiğini belirterek, kendisine esnafın sıkıntılarını aktarma imkanı bulduğunu dile getirdi. Denli, şöyle konuştu:

"Daha önce uygulanan esnafa 30 bin lira kredinin yeterli olmadığını belirttim. Bunun üzerine Başbakan hemen bize müjdeyi verdi ve kredileri 100 bin liraya çıkaracaklarını söyledi. Bunlar bizi çok mutlu etti. Başbakan ayrıca bizden bir adet ayakkabı aldı. Kendisine yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler esnaf olarak artık bölgemizde olayların yaşanmasını istemiyoruz."

Silopi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sıddık Öğmen de "Sayın Başbakanımızdan olaylarda zarar gören vatandaşlarımıza hibe desteği yapılmasını bekliyoruz" dedi.

1960 Silopispor Kulübü 2. Başkanı Ahmet Kaçmaz ise Davutoğlu'nun Silopi'ye gelmesinden mutlu olduklarını ve Davutoğlu ile yaptıkları görüşmede kulübün sorunlarını aktardıklarını belirtti.

Vatandaşlardan Orhan Demir de Başbakanı Silopi'de gördüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. Başbakan Davutoğlu'nu cuma namazında gördüğünü anlatan Demir, "Başbakanı görünce önce şaşırdım sonra da çok sevindim" diye konuştu.

Demir, olayların sona ermesinden sonra devletin sürekli vatandaşların yanında olduğunu aktararak, "Devlet büyüklerimizin ilçemizi sürekli ziyaret etmesi bizleri sevindiriyor" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Mehmet Ökten ise Başbakan Davutoğlu'nun ilçeye ziyaretinin sevindirici olduğunu vurgulayarak, artık bölgede olayların yaşanmasını istemediğini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64