Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

KIRIKKALE  (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, her zaman "Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız" dediklerini belirterek, "Ama şu anda 'AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun' diyen bin anlayış muhalefette. İktidar...

Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

banner390

KIRIKKALE  (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, her zaman "Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız" dediklerini belirterek, "Ama şu anda 'AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun' diyen bin anlayış muhalefette. İktidar koalisyonu olamayacaklar ama muhalefet koalisyonu oldular" dedi.

Akdoğan, partisinin il başkanlığı ziyaretinde yaptığı açıklamada, bu seçimlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, AK Parti'nin en büyük gücünün teşkilat gücü olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en büyük teşkilat yapısına AK Parti'nin sahip olduğunu dile getiren Akdoğan, "En büyük kadın kolları ve gençlik kolları örgütüne, teşkilatına ve en çok üyeye AK Parti sahip. Bu yapısıyla, organizasyon kabiliyetiyle, teşkilat yapısıyla AK Parti'nin büyük başarılar elde ettiğini bugüne kadar gördük. Bu seçimde de inşallah yine büyük bir başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Bugüne kadar Beşir Atalay Bey'in liste başkanlığında büyük başarılar kazandık. İnşallah Oğuz Kağan Köksal Bey'in liste başı olduğu yeni milletvekili adaylarımızla da burada büyük başarı elde edeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Akdoğan, bu seçimlerin daha farklı bir anlam taşıdığını ve daha önemli olduğunu belirterek, bütün teşkilatın bunun bilinciyle faaliyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

Siyaseti makam, mevki ve koltuk için yapmadıklarını ifade eden Akdoğan, şunları kaydetti:

"Her zaman diyoruz ki 'Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız'. Ama şu anda 'AK Parti kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun' diyen bin anlayış muhalefette. İktidar koalisyonu olamayacaklar ama muhalefet koalisyonu oldular. Bu muhalefet koalisyonu, yani CHP, MHP ve HDP'nin el altından işbirliği yaptığı bu seçim sürecinde, dertleri kazanmak değil, AK Parti'ye kaybettirmek, bir şekilde AK Parti'nin önünü kesmek. Bu yüzden eski Türkiye'ye dönmek için AK Parti'yi bir şekilde bileğini bükmeye çalışıyorlar ve her yolu deniyorlar, her türlü işbirliğini yapıyorlar. Anadolu’da birçok ilde ve ilçede, bu partiler arasında nasıl işbirlikleri olduğunu, nasıl oy geçişleri olduğunu yerel seçimde de cumhurbaşkanlığı seçiminde de gördük."

- "Teşkilatlarımız bu seferde sınavı geçecek"

Akdoğan, sorumlu davranmak durumunda olduklarını anlatarak, milletin AK Parti'ye güvendiğini ve bu güvenin kolay oluşmadığını söyledi.

Türkiye'de güven ve istikrarın sürmesinin, yeni anayasanın yapılabilmesinin, yeni Türkiye'nin kurulabilmesinin ve Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşmasının AK Parti'nin güçlü bir şekilde sandıktan çıkmasına bağlı olduğunu ifade eden Akdoğan, "Bu yüzden bütün sorumluluk, bu büyük yük teşkilatlarımızın omuzlarında. İnanıyorum ki teşkilatlarımız bu sefer de sınavı geçecek, büyük bir performans ortaya koyacak. Türkiye'nin geleceği için, yeni Türkiye'nin kurulabilmesi için, o eski Türkiye özlemcilerine geçit vermeyecekler, fırsat vermeyecekler. Türkiye büyümeye, kalkınmaya, büyük yatırımlara, dev projelere devam edecek. Bunu milletimiz için yapmak zorundayız. Bölge halkları, mazlum milletler, Türkiye'deki garip guraba ve dünyadaki yoksullar için bunu başarmak zorundayız. Bu azimle, inançla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah Kırıkkale yüksek bir başarıyla AK Parti'nin Türkiye'deki başarısına katkıda bulunmuş olacak" diye konuştu.

Akdoğan, daha sonra Zafer Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Bu sırada gördüğü gelin ve damada altın taktı.

Kırıkkale Belediyesini de ziyaret eden Akdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'dan şehirle ilgili bilgi aldı.

Milletin AK Parti'yi sevdiğini ve desteklediğini ifade eden Akdoğan, "Millete sahip çıkmak ve ilgilenmek gerekiyor. Belediyeciliğin yüzde 80'i sosyal projelerdir, halkla ilişkilerdir, güler yüzdür, insanlara temas etmektir, kalbini kazanmaktır. Kent kültürünü oluşturmak önemli. Son dönemde ben bunun oluşmaya başladığını görüyorum Kırıkkale'de. İnşallah diğer kamu yatırımları, belediye yatırımlarıyla Kırıkkale, daha farklı bir görünüşe de kavuşacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.