Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

KAYSERİ (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesine" ilişkin "Megakentler kuracaklarmış, megakent görmek isteyen gelsin Kayseri'ye baksın, gelsinler...

Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

banner390

KAYSERİ (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesine" ilişkin "Megakentler kuracaklarmış, megakent görmek isteyen gelsin Kayseri'ye baksın, gelsinler Konya'ya baksınlar, Bursa'ya baksınlar. Lafa değil icraata bakmak lazım" dedi.

Akdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesince restorasyonu yapılan "Kayseri Mahallesinin" tanıtım kokteylindeki yaptığı konuşmasında, Kayseri iliyle her zaman gurur duyduklarını, Abdullah Gül, Taner Yıldız ve Mehmet Özhaseki gibi isimlerin şehri daha da sevdirdiklerini söyledi.

Kalkınmanın yerelde başladığına işaret eden Akdoğan, yeni Türkiye'nin kalkınmasında da şehirlerin gelişiminin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Akdoğan, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı, "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesi"ni eleştirerek, "İki seçim önce biz 'Megakentler, dev projeler' sloganını kullanmıştık. Şimdi birileri bunu seçim kampanyasında 'vaat' diye çıkarak söylüyorlar. Megakentler kuracaklarmış, megakent görmek isteyen gelsin Kayseri'ye baksın, gelsinler Konya'ya baksınlar, Bursa'ya baksınlar. Lafa değil icraata bakmak lazım" ifadelerini kullandı. 

Siyasetsizlik hali olduğunu belirten Akdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürüyken emeklilerin maaşlarını alabilmek için gece kuyruğa girdiklerini ve hayatlarını kaybettiklerini anlattı.

Akdoğan, AK Parti döneminde Kayseri'ye 13 katrilyon yatırım yaptığını kaydederek, artık şehirde turizmin gelişmesinin gerektiğini, bu yüzden tarihi eserlerin daha iyi anlatılmasının altını çizdi. 

Kayseri'nin ülke dışında da ticaretiyle anıldığını vurgulayan Yalçın Akdoğan, artık ticaretin şehirde çok önemli olduğunu ifade etti.

Kayseri Mahallesinde 21 iş yeri, 30 yataklı butik otel, yöresel ve el işi ürünlerinin sergilenip satıldığı mekanlar bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.