banner417
banner425
07 Kasım 2014 Cuma 16:45
41 Okunma
Başbakana Bursa Kılıcı
banner416
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediyeyi ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na el yapımı kılıç hediye etti. Kendisinin de kılıç ve kama koleksiyonu olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, Bursa kılıcını da özel koleksiyonunda saklayacağını söyledi.

Bursa Valiliği, Büyükşehir, Yıldırım ve Osmangazi Belediyeleri ile Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Bursa’da yaptırılan ve 720 milyon TL’ye mal olan 21 yatırımın hizmete açılış töreni için Bursa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulucami’de Cuma namazını kıldıktan sonra yürüyerek Tarihi Büyükşehir Belediye Binası’na geldi. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından karşılanan Davutoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre gönüllüleri tarafından çiçek verildi. Daha sonra beraberindeki Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile birlikte Başkan Altepe’yi makamında ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, Bursa’da hayata geçirilen yatırımlar hakkında Başkan Altepe’den bilgi aldı. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 45 dakika süren ziyaretin sonunda Başkan Altepe, günün anısına Başbakan Davutoğlu’na el yapımı bir kılıç hediye etti. El yapımı kılıcı dikkatle inceleyen Başbakan Davutoğlu, kendisinin kılıç ve kama koleksiyonu olduğunu belirterek, bu kılıcı da kendi özel koleksiyonunda saklayacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi şeref defterini imzaladıktan sonra yürüyerek valilik binasına geçti. Bursalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Davutoğlu, el sallayarak vatandaşları selamladı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426