Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Çankırı'da toplanan yardımlar, bir tır ve bir kamyonla bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesinde Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen kampanyalarla toplanan yardımların ilk bölümü, bir tır ve bir kamyonla bölgeye gönderildi.  

Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkmenler için başlattıkları yardım kampanyasına gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Çankırılılar olarak ortak mazimizin olduğu Türkmen kardeşlerimizin verdiği haklı mücadelenin destekçisi olmak istiyoruz. Yola çıkan yardım konvoyumuz ile kardeşlerimize elimizi, yüreğimizi, desteğimizi uzatıyoruz. Çankırı her milli meselede olduğu gibi Bayırbucak Türkmenleri konusunda da duyarlılığını ortaya koymuştur. Bu duyarlılıktan dolayı Çankırı halkına teşekkür ediyorum."

Bölgeye gelecek hafta yeni bir yardım tırı daha göndereceklerini bildiren Dinç, "Rabbim onları özgürlüklerine, vatandaşlarına kavuştursun. Zalimin zulmü ve hain saldırıları karşısında Türkmen kardeşlerimizin yanında yer almak, onlara yardım etmek insanlık vazifemizdir" dedi. 

Dinç, kampanyaya  destek vermek isteyenlerin yardımlarını belediyeye getirebileceklerini sözlerine ekledi.  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.