Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Konya'da İHH aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği 2 tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KONYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin yüklendiği 2 tır, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Konya'nın Hadin ve Ereğli ilçelerinden uğurlandı.

İHH Konya Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de iç savaşın 5'inci yılında savaş mağdurlarının sayısının giderek arttığını söyledi.

Suriye'nin kuzeyine her gün adeta tonlarca bomba yağdığını aktaran Uysal, Türkmenler başta olmak üzere bölgedeki mazlumlara yaşama hakkı verilmediğini belirtti.

Hasan Hüseyin Uysal, Konya İHH'nın "Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyasının kısa sürede büyük ilgi gördüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

"Oradaki kardeşlerimiz soğuk ve açlıkla imtihan oluyorlar. Bu şartlar altında ağır sıkıntı içindeler. Konya İHH olarak üzerimize düşeni yapmak için kampanya başlattık. Saldırıların artması üzerine sosyal medyadan Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım çağrısında bulunduk. Bugün ise Ereğli ve Hadim-Taşkent halkının destekleriyle toplanan 2 tır insani yardım malzemesini kardeşlerimize gönderiyoruz. İnşallah onları soğuktan koruyacağız, açlıktan kurtaracağız. Yardımseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz."

İçinde gıda ve acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 2 tır, yapılan duaların ardından Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.