Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Kayseri Büyükşehir ve Ovakent belediyeleri tarafından temin edilen 2 tır dolusu gıda malzemesi, Türk Kızılayı aracılığıyla bölgeye gönderildi

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir ve Yozgat'ın Ovakent belde belediyeleri tarafından Esed ve Rus güçlerinin saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri için toplanan gıda malzemesinin bulunduğu 2 tır, düzenlenen törenle yola çıktı.  

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediye binası önünde yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri için yaklaşık 21 bin ton gıda malzemesi hazırladıklarını söyledi.

Ovakent Belediyesinin de bir tır dolusu yardım malzemesi topladığını ifade eden Çelik, "Bu yardımları başkan vekilimiz Mehmet Savruk Bey, Türk Kızılayı aracılığıyla yerine ulaştıracak. Kayseri halkına teşekkür ediyorum. Bu yardımları Kayseri halkının bize verdiği yetkiyle hazırladık. İnşallah, orada yaşayan soydaşlarımız, kardeşlerimiz de çektikleri bu sıkıntılardan bir an önce kurtulurlar diye dua ediyoruz" diye konuştu.

Türk Kızılayı Şube Başkanı Ayhan Uzandaç ise Kayseri Büyükşehir Belediyesinin teşvikiyle toplanan yardımları, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştıracaklarını bildirdi. 

Başkan Çelik'e katkılarından dolayı teşekkür eden Uzandaç, "Bu yardımların devamı gelecektir. Yardımlar toplandıkça biz de kardeşlerimize ulaştıracağız, bizzat teslim edeceğiz" dedi. 

Konuşmaların ardından 2 yardım tırı yola çıktı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.