Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Konya'da yardım malzemelerinin bulunduğu 6 tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde yardım malzemelerinin yüklendiği 6 tır, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere uğurlandı.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük festival alanındaki törende, Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan kampanyanın sivil toplum kuruluşları tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Yardımseverlerin desteğiyle toplanan giyecek ve yiyecekten oluşan yardım malzemelerinin 6 tıra yüklendiğini belirten Başıbüyük, mağdura ve mazluma kucak açmanın öneminin bir kez daha gösterildiğini kaydetti.

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, 9-18 Aralık'ta düzenlenen kampanyaya gösterilen yoğun ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise Türkiye'nin her zaman dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin yardım dağıtan bir ülke konumuna geldiğini vurgulayan Özaltun, "Gurur duyuyoruz. Allah Bayırbucak Türkmenlerinin yardımcısı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Beyşehir İlçe Kaymakamlığının öncülüğünde Beyşehir Belediyesi'nin desteğiyle sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Kampanyasıyla temin edilen malzemeleri taşıyan tırlar, duaların ardından yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.