Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Niğde'de yardım malzemesi dolu 19 tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

NİĞDE (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Niğde Şubesi öncülüğünde toplanan yardım malzemelerinin yüklendiği 19 tır, Suriye'ye uğurlandı.

İHH Niğde Şubesi Başkan Yardımcısı Osman Acar, İl Müftülüğü önündeki açık otoparkta düzenlenen törende, Suriye'deki savaşın 5. yılını doldurduğunu, Suriye halkının bu süreçte katliam, sefalet, açlık ve insanlığa reva görülmeyen en kötü muameleyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Suriye'de yaklaşık 300 bin insanın katledildiğini, 5 milyon insanın sığınmacı durumuna düştüğünü ve şehirlerin harap edildiğini belirten Acar, şöyle konuştu:

"Batı ve Doğu emperyalizmi, kendi çıkarları için İslam beldelerini kendilerine oyun alanına çevirmişler. İHH savaşın başladığı günden beri Suriye halkının yanında, insani ve İslami bilinçle var olmuş. Bugün bizler de Niğde İHH olarak Bayırbucak Türkmenlerinin yaralarına merhem olmak için patates, un, makarna ve kuru gıdaları gönderiyoruz." 

Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik ise Bayırbucak Türkmenleri için belde olarak 115 ton patates topladıklarını ifade etti.

Duaların ardından un, patates gibi gıda ürünlerinin yanı sıra battaniye ve giyecek yüklü 19 tır, Suriye'ye doğru yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.