Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Nevşehir'de, İHH aracılığıyla temin edilen 25 ton unun yüklendiği 147'nci yardım tırı, Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Göreme beldesinde, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Nevşehir Şubesi öncülüğünde toplanan unların yüklendiği tır, Türkmenlere ulaştırılmak üzere Suriye'ye uğurlandı.

Göreme Merkez Cami önündeki alanda düzenlenen uğurlama törenine, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil'in yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

İHH Nevşehir Şube Başkanı Baki Öncel, burada yaptığı konuşmada, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım faaliyetlerinin sürdüğünü, bu kez un yüklü tırı bölgeye gönderdiklerini söyledi. 

Toplanan yardımlarla bölgede yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini belirten Öncel, şunları kaydetti:

"Kardeş olmak her zaman kardeş olmaktır. Kardeşlik birlik, beraberlik ister. Bizler de bugün Göremeli kardeşlerimizin destekleriyle toplanan 25 ton unu Türkmen kardeşlerimize gönderiyoruz. Ülkemizin çevresinde gelişen tüm olaylar, Türkiye’yi güçsüz düşürmek içindir. Orada tüm şer güçleriyle mücadele eden kardeşlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze de olsa destek olmak için bizler her zaman varız." 

Nevşehir'den İHH aracılığıyla Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan 147'nci yardım tırı, duaların ardından yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.