Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Kayseri Şeker Fabrikası ve çalışanlarının desteğiyle toplanan yardım malzemesinin yüklendiği iki tır Suriye'ye uğurlandı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KAYSERİ (AA) - Bayırbucak Türkmenleri için Kayseri Şeker Fabrikası ve çalışanlarının desteğiyle toplanan yardım malzemesinin yüklendiği iki tır, Suriye'ye gönderildi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, fabrikada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bayırbucak Türkmenlerinin çok zor durumda olduğunu gördükleri için böyle bir yardım yapma gereği duyduklarını söyledi.

Fabrika yöneticilerinin ve çalışanların katkılarıyla bir tır dolusu battaniye, ayakkabı, çocuk bezi, ayçiçeği yağı ve konserve hazırlandığını bildiren Akay, "Çalışanlarımız karınca karanınca kendi aralarında para topladı. Bir tır gıda ve ihtiyaç maddesiyle doldu. Buna elbette Kayseri Şeker Fabrikası kayıtsız kalamazdı. Personelinin bu vefasına, bu duyarlılığına ilgisiz kalamazdı. Biz de bir tır dolusu 25 ton şekeri kardeşlerimize göndereceğiz" diye konuştu.

Destek olan herkese teşekkür eden Akay, "Bu inşallah bir başlangıç olur. Sosyal sorumluluk çerçevesinde bunun gibi yardımları bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu manada gönül coğrafyamızdaki o insanlara sevgimizi, saygımızı göndermiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından iki tır dualar eşliğinde Suriye'ye doğru yola çıktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.