Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Konya'da "Hayrat İnsani Yardım Derneği Vakfı" ile Selçuklu Belediyesi tarafından toplanan 10 tır yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

KONYA (AA) - Konya'da "Hayrat İnsani Yardım Derneği Vakfı" ile Selçuklu Belediyesi tarafından toplanan 10 tır insani yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere yola çıkarıldı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Vakfının Konya temsilcisi Adnan Haydaroğlu, stadyum otoparkında düzenlenen uğurlama töreninde, vakıf olarak 500'üncü yardım tırını bölgeye göndermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Konya insanının yardımlaşma açısından çok gayretli olduğunu dile getiren Haydaroğlu, "Buradaki tüm sivil toplum kuruluşlarımız, derneklerimiz çok gayretliler. Hepsinden Allah razı olsun" diye konuştu.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da hayırlı bir iş için burada toplandıklarını belirterek, "Selçuklu Değerler Eğitimi (SEDEP) projesi kapsamında Hayrat Derneğimiz ile komşularımız için tertip edilen hayır yarışında beraberiz. İnşallah coğrafyamızdaki bu sıkıntılar da son bulur" diye konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise yardımlara katkılarından dolayı Selçuklu'da okuyan öğrencilere teşekkür etti.

Her öğrencinin elinden gelen katkıyı yaptığını belirten Altay, "Öğrencilerimiz tüm imkanlarını seferber etmeye gayret etti. Keşke imkanımız olsa da onları yardımların dağıtılmasına da götürebilsek ama öğrencilerimiz biliyorlar ki topladıkları yardımlar sağ salim yerlerine ulaşacak" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gıda malzemelerinin bulunduğu 10 yardım tırı, duaların ardından Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

Uğurlama törenine Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya da hazır bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.