banner414
24 Ekim 2014 Cuma 15:28
17 Okunma
Bilecik’te 3 Hasta Mers Şüphesi Ön Tanısı İle Eskişehir Sevk Edildi
Bilecik’te, kısa bir süre önce hacdan dönen ve yüksek ateş, ishal şikayetleriyle Bilecik Devlet Hastanesi’ne başvuran 3 kişi, Mers virüsü ön tanısı ile Eskişehir Devlet Hastanesine sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, kutsal topraklardan kısa bir süre önce gelen Bahriye Çoban (62), Emine Sezer (61) ve Nevriye Maltaş (68), yüksek ateş ve ishal şikayetleriyle Bilecik Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Şüphe üzerine hemen Acil Servisin bir kısmı izolasyonla kaplanarak 3 hacı bu alanda karantina altına alındı. Bu karantinaya alınana hastaların gerekli tahlilleri yapıldıktan sonra Mers virüsü şüphesi ile Eskişehir Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

Konu hakkında açıklama yapan Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Burak Öztop, hastaların Bakanlığının gönderdiği rehber doğrultusunda tanılarını koyduktan sonra Mers şüphesi ön tanısıyla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne yönlendirdiklerini belirterek, “Eskişehir Devlet Hastanesi bakanlığımızın gönderdiği rehber doğrultusunda referans hastanemizdir. Hastanemizle diyalog haline geçtik hastalarımızı oraya takip amaçlı gönderdik” dedi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64