banner417
banner425
14 Mart 2016 Pazartesi 16:03
15 Okunma
Binali Yıldırım: Son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlar sürdürülecek
banner416

ANKARA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yazılı açıklamasında, Ankara Kızılay'da gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye her zaman ülkesinde, bölgesinde ve hatta dünyada barış ve kardeşlikten yana bir tutum içinde olduğunu, olmaya da devam edeceğini bildiren Yıldırım, "Ülkemizin barış ve kardeşlik isteği ile çabasına rağmen savaşa ve terör bataklığına sürüklemek isteyenlerin oyununa gelmeyecek. Türkiye'nin teröre karşı sürdürdüğü kararlı tutumunu kırmak, Güneydoğu’da kat edilen mesafeyi engellemek, Türkiye’yi terörün hedef ülkesi haline getirmek, toplumu korku ve paniğe sevk etmek isteyenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik girişimlerin tamamının er ya da geç akamete uğratılacağına dikkati çeken Yıldırım, terör saldırılarıyla Türkiye’nin teröre karşı tutumunda ve kararlılığında bir değişiklik olacağını umanların büyük yanılgı içerisinde olduklarını vurguladı.

Yıldırım, "Birlik ve beraberliğimizi korumak, toprak bütünlüğümüzü muhafaza etmek için son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız kararlı bir şekilde sürdürülecektir" ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426