banner417
banner425
12 Mart 2016 Cumartesi 08:24
16 Okunma
'Birlikte iyiliği güzelliği inşa etmeliyiz'
banner416

ŞANLIURFA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bizi kuşatan belalar var, ırkçılık belası, mezhepçilik fitnesi, tekfircilik hastalığı, bunlar İslam'ın asla kabul etmediği büyük hastalıklardır. Bütün bu hastalıkları bir tarafa bırakarak birlikte iyiliği, güzelliği, ahlakı, kardeşliği inşa etmeliyiz" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kentte bulunan Görmez, Şanlıurfa Dergah Camisi'nde gerçekleştirilen sabah namazı buluşmalarında, vatandaşlarla Kur'an-ı Kerim tilaveti dinledi.

Daha sonra namaz da kıldıran Görmez, salavat ve tesbihatın ardından cemaate hitap etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Müslümanların zor bir süreçten geçtiğini anımsatarak, herkesin kendisini sorgulaması gerektiğini dile getirdi.

İyilik vurgusu yapan Görmez, şunları kaydetti:

"Müslümanların zulme maruz kaldığı bir dünyada yaşıyoruz, hepimiz kendimizi yeniden hesaba çekmeliyiz. 'İslam ümmeti neden bu hale düştü', hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekin. Oturup kendi amellerimizi tartmalıyız. Bizi kuşatan belalar var, ırkçılık belası, mezhepçilik fitnesi, tekfircilik hastalığı, bunlar İslam'ın asla kabul etmediği büyük hastalıklardır. Bütün bu hastalıkları bir tarafa bırakarak birlikte iyiliği, güzelliği, ahlakı, kardeşliği inşa etmeliyiz ve sonra da yardıma muhtaç olan tüm kardeşlerimize ulaşmalıyız."

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426