banner417
banner425
20 Şubat 2016 Cumartesi 13:26
15 Okunma
'Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz'
banner416

AĞRI (AA) - Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba Işın ile Kazım Karabekir Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, istek ve sorunları dinledi.

Işın, Türkiye'nin merhametli ve kerim bir devlet olduğunu kaydederek, Cizre'deki çatışma ortamından kaçarak Ağrı'ya göç eden aileler olduğunu söyledi.

Bu aileleri kentte misafir ettiklerini, ev kiraladıklarını, ev eşyası aldıklarını ve ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan Işın, "Bu devlet böyle merhametli ve kerim bir devlettir. Allah'a şükür, devletimiz zengin ve güçlüdür. Biz de bunun kıymetini bilelim. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inşallah fırsat vermeyeceğiz. Bu devlet hem Türk'ün hem de Kürt'ün devletidir. Bu bayrak hem Türk'ün hem de Kürt'ün bayrağıdır" diye konuştu.

"PKK'yı destekleyenler villalarda oturur ama vatandaşın çocuğunu ölüme sürükler"

Işın, Diyarbakır Belediyesinin Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli afişler astığını anımsatarak, PKK'nın aynı zamanda Kürtlerin de en büyük düşmanı olduğunu vurguladı.

Işın, şunları söyledi:

"Ey Kürt kardeşlerim, peki biz böyle dinsiz, Allah, İslam ve Kürt düşmanlarının peşinden nasıl gidebiliriz? Ağrı'ya göreve geldiğimde PKK dağda mahkeme kurmuştu ve esnaf ile vatandaşlardan haraç alıyordu. Haraç vermeyenleri de dağa götürüp işkence yapıyorlardı. Peki Kürtler'i savunuyorsanız niye milletin parasını zorla elinden alıyorsunuz? Böyle haydutluk ve anarşistlik olur mu? PKK'yı destekleyenler villalarda oturur, çocuklarını en güzel okullarda okuturlar ama vatandaşın çocuğunu da ölüme sürükler.

Bunun farkında olacağız. Bütün bu oyunları çevremizdeki herkese anlatacağız. Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkacağız."

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426