Bursa’yı Lodos Ve Yağmur Vurdu

Bursa’yı şiddetli lodosun ardından yağmur vurdu. Tıkanan rögarlar taşarken, belediye ekipleri lodosun kırdığı ağaç dallarını temizlemek için seferber oldu.Dün gece başlayan ve saatteki hızı 100 kilometreyi bulan şiddetli lodosun ardından...

Bursa’yı Lodos Ve Yağmur Vurdu

banner390
Bursa’yı şiddetli lodosun ardından yağmur vurdu. Tıkanan rögarlar taşarken, belediye ekipleri lodosun kırdığı ağaç dallarını temizlemek için seferber oldu.

Dün gece başlayan ve saatteki hızı 100 kilometreyi bulan şiddetli lodosun ardından Bursa yağmurun esiri oldu. Akşam saatlerinde aniden başlayan yağmur yağışına vatandaşlar hazırlıksız yakalandı. Aşırı yağış sebebiyle rögar kapakları taştı, yaya ve araçlar zor durumda kaldı.

Bu arada Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise lodos sebebiyle kırılan ağaçların temizlenmesi için alarma geçti. Ekipler, refüj, park ve mahallelerde şiddetli rüzgarın etkisiyle kırılan ağaçlar için seferber oldu. Tehlike saçan kırık dallar ve yola düşerek trafiğe engel olan ağaçlar budandıktan sonra kamyonete yüklendi.

Öte yandan, şiddetli lodosun etkisiyle Bursa’da şuana kadar 40 kişi, karbonmonoksit zehirlenmesinden hastanelik oldu. Yetkililer lodoslu havalarda sobaların yakılmaması hususunda uyardı.

Meteoroloji yetkililer ise yarın da yağmurun yerini, kar yağışına bırakacağını açıkladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.