Çankırı'da et entegre tesisindeki yangın

- Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Semerci : - "Yangının yeniden alevlenip etrafa zarar vermemesi için fabrikanın içerisindeki makinaları ve ambalajları dışarı çıkartıyoruz"

Çankırı'da et entegre tesisindeki yangın

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, et entegre tesisindeki yangının tamamen söndürülmesi için içeridekileri boşaltmaya başladıklarını ifade etti. 

Semerci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tesisteki yangını bugün öğleden sonra kontrol altına aldıklarını dile getirdi.

Büyük bir yangınla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Semerci, "Sabahın erken saatlerinde haberi aldıktan sonra Çankırı Belediyesi itfaiye ekipleri olarak yola koyulduk. Çok büyük bir yangın olduğu için çevre illerden de destek geldik. Hava takviyesi ile yangın öğleden sonra kontrol altına alındı" dedi. 

Akşam saatlerinden itibaren soğutma çalışmalarına başladıklarını kaydeden Semerci, "Fabrikanın beyaz et bölümünde çıkan yangını soğutma çalışmaları sürüyor. Yangının yeniden alevlenip etrafa zarar vermemesi için fabrikanın içerisindeki makinaları ve ambalajları dışarı çıkartıyoruz" diye konuştu.

Semerci, soğutma çalışmalarının süreceğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.