Çankırı'da sağanak

ÇANKIRI (AA) - Çankırı-Ankara karayolu sağnak sonucu oluşan sel nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.Kastamonu ve Çankırı'yı başkente bağlayan karayolunun Pelitözü köyü yakınlarında sağanak nedeniyle oluşan sel, çamur tabakasını...

Çankırı'da sağanak

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı-Ankara karayolu sağnak sonucu oluşan sel nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.

Kastamonu ve Çankırı'yı başkente bağlayan karayolunun Pelitözü köyü yakınlarında sağanak nedeniyle oluşan sel, çamur tabakasını karayoluna taşıdı. Çamur ve su birikintisi sonucu trafik akışı etkilendi, uzun konvoy oluştu. Araçların arasında kalan ambulanslar, trafik akışının normale dönmesini bekledi. Bazı sürücüler, eski güzergahı kullandı.

Sel nedeniyle yaklaşık 45 dakika ulaşıma kapanan Çankırı-Ankara karayolu, ekiplerin yolu temizlemesinin ardından açıldı. 

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, gazetecilere yaptığı açıklamada, aniden bastıran yağmurun bölgede sele neden olduğunu söyledi.

Sel sularının arasında 2 aracın kaldığını belirten Semerci, "Araçlarda yaralanan kimse yok. Araçları itfaiye ekiplerimiz sel suları ve çamurun içerisinden çıkardı. Bundan sonra bölgeyi karayolları ekiplerimize bırakıyoruz" diye konuştu.

 Karayoları ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.