Çevre ve Şehircilik Bakanlığından açıklama:

ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya'daki Bıçkı Deresi'nin suyunun özel bir firmaya kiralandığı iddialarının doğru olmadığını bildirdi.Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından açıklama:

banner390

ANKARA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya'daki Bıçkı Deresi'nin suyunun özel bir firmaya kiralandığı iddialarının doğru olmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında yer alan, Akyazı ilçesinde bulunan Bıçkı Deresi'nin suyunun özel bir firmaya kiralandığı ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sakarya Valiliği İl Özel İdaresinden Emsey Termal San. Tic. AŞ firmasına 2013 yılında işletme ruhsatı verilmiştir. Emsey Termal San. Tic. AŞ firması Sakarya İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzden belirtilen sahada doğal mineralli su varlığı tespit edildiğini belirterek görüş talep etmişlerdir.

Bu kapsamda Sakarya İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzden firmaya 05 Mayıs 2015 tarih ve 2574 sayılı yazı ile ÇED Yönetmeliği ve Kıyı Kanunu kapsamında görüş verilmiştir.

Bakanlığımızda su kiralanması ile ilgili herhangi bir işlem yürütülmemiş olup otel yapımı ile ilgili ÇED başvurusu bulunmamaktadır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.