Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki

KONYA (AA) -  AK Parti Karatay Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Süleyman Ümit Can, Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo'nun karikatürünü yayınlamasına tepki göstererek, gazetenin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına...

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki

banner390

KONYA (AA) -  AK Parti Karatay Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Süleyman Ümit Can, Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo'nun karikatürünü yayınlamasına tepki göstererek, gazetenin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Can, bir grup partiliyle geldiği Konya Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fransa'da karanlık eller tarafından gerçekleştirilen saldırının her zamanki gibi Müslümanların üzerine yıkıldığını söyledi.

İslam'a hakaret etmeyi kendine amaç edine Charlie Hebdo Dergisi'ne ve bu derginin karikatürlerinden bazılarını yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi'ne tepki göstermek için toplandıklarını ifade eden Can, "İslam dinine yapılan saldırıyı" lanetlediklerini vurguladı.

Her gün binlerce Müslüman şehit olurken sesini çıkarmayan "iki yüzlü malum medyanın" Fransa'daki olay sonrası neredeyse gündeme ambargo koyduğunu savunan Can, "İslam ülkesinde canını yitiren insanlar için tek kelime edilmiyor. İslam dinine olan kininizi kusmak için adeta fırsat kolluyor, mağdur rolünü oynuyorsunuz. Bizler asla zalimin yanında olmadık. Her zaman mazlumun, yetimin, Müslüman kardeşlerimizin yanında olduk" diye konuştu. 

Açıklamanın ardından Can ve beraberindekiler "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve aşağılamak" suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.