Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki

AKSARAY (AA) - AK Parti Aksaray Gençlik Kolları Başkanı Abdulsamet Kılıç, Cumhuriyet gazetesinin, Charlie Hebdo'nun karikatürünü yayınlamasına tepki göstererek, gazetenin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu.Kılıç,...

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepki

banner390

AKSARAY (AA) - AK Parti Aksaray Gençlik Kolları Başkanı Abdulsamet Kılıç, Cumhuriyet gazetesinin, Charlie Hebdo'nun karikatürünü yayınlamasına tepki göstererek, gazetenin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kılıç, bir grup partiliyle geldiği Aksaray Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 Ocak 2015 tarihli Cumhuriyet gazetesindeki köşe yazısında, Charlie Hebdo dergisinin kapağındaki karikatüre yer veren 2 köşe yazarı hakkında bugün suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Hazreti Muhammed'in, tüm insanlığa rahmet olarak gönderilmiş bir peygamber olduğunu dile getiren Kılıç, "Ona yapılan hakaret ve alçaklığı asla kabul edemeyiz. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Bu kişiler de mutlaka hukuk önünde hesap vermelidir. Hazreti Adem'den Hazreti Muhammed'e kadar bütün peygamberler bizim için kutsaldır. Bu yapılan çirkin hareketi şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından Kılıç ve beraberindekiler, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama" suçunun işlendiği iddiasıyla, Cumhuriyet gazetesinin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.


Etiketler; #Charlie Hebdo

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.