CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Konya'da

- Kılıçdaroğlu: - "Mevlana bizim topraklarımızın yetiştirdiği ender şahsiyetlerden birisidir. O'nun Hakk'a yürüdüğü günde burada olmak bizim için onur meselesidir"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Konya'da

banner390

KONYA (AA) - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mevlana'nın Anadolu topraklarının yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri olduğunu vurgulayarak, "O'nun Hakk'a yürüdüğü günde burada olmak bizim için onur meselesidir" dedi.

Hazreti Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri dolayısıyla Konya'ya gelen Kılıçdaroğlu, partisinin il teşkilatında Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi. Burada, Kılıçdaroğlu'na doğum günü dolayısıyla pasta ikram edildi.

Buradan bir otele geçen Kılıçdaroğlu, Mevlana'nın torunları "Çelebi Ailesi" ile bir araya geldi. 

- "Böylesine değerli bir insanın bu topraklarda yetişmesi bizim gurur vesilemiz"

Kılıçdaroğlu, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Mevlana'yı sadece bu toprakların insanlarının değil tüm dünyanın takdir ettiğine dikkati çekti. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Böylesine değerli bir insanın bu topraklarda yetişmesi bizim gurur vesilemiz. Onun felsefesi, düşüncesi, insanlığın felsefesidir. Bugün Hazreti Mevlana'yı ziyaret ettik, Fatiha okuduk. Burada ailesiyle beraber olduk. Yaşayan kuşaklarıyla kısa bir sohbetimiz oldu. Mevlana'nın özelliği insanlığı kucaklaması, alçak gönüllülük olması, bilgiye önem vermesi, insana farklı gözle bakmaması, yüreğinde kin tutmaması, tüm kainatı kucaklaması, onu Mevlana yapan değerlere sahip olması ve onu dünyaya yansıtmasıdır. O nedenle Mevlana bizim topraklarımızın yetiştirdiği ender şahsiyetlerden birisidir. Onun Hakk'a yürüdüğü günde burada olmak bizim için onur meselesidir."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.